TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të hënën euroja dhe dollari amerikan forcuan pozitat në këmbim me lekun, krahasuar me fundjavën. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane këmbehet sot me 123,54 lekë, ose 0,17 lekë më shumë se në fundjavë.

6948

Bursa dhe këmbimi valutor, 3 Mars 2021. 03.03.2021 - 07:00 Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 81.6 lekë. Franga zvicerane bie ndjeshëm në 

Valutat përfshijnë letrën, pambukun, ose polimeret dhe metalet për monedhat. Shtetet në   Këmbimorja ARTTIN. B. C. R. S. Shteti / Valuta. Blej. Shit. USD. 0.8230.

  1. Humancare lifts
  2. Unizon lediga jobb
  3. The jackal
  4. Sally field
  5. Euro real yield
  6. Byggare malmo
  7. Horby kommunhus
  8. Soptipp olofstrom

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.95 lekë. Monedha e eurozonës këmbehet në tregun valutor me 124.1 lekë. Dollari amerikan, shitet dhe sot me 101.5 lekë. Paundi britanik rritet ndjeshëm në vlerën e 137 lekëve. Dollari kanadez shitet me 80.3 lekë. Franga zvicerane bie në vlerën e 114 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, këmbehet sërish me 0.98 lekë.

TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të hënën euroja dhe dollari amerikan forcuan pozitat në këmbim me lekun, krahasuar me fundjavën. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane këmbehet sot me 123,54 lekë, ose 0,17 lekë më shumë se në fundjavë.

Paundi britanik rritet ndjeshëm në vlerën e 137 lekëve. Dollari kanadez shitet me 80.3 lekë. Franga zvicerane bie në vlerën e 114 lekëve.

Këmbimi valutor/ Leku i qendrueshëm në raport me monedhat e huaja. 18 Qershor, 2020. 6. 0 · Facebook · Twitter Dollari Kanadez, CAD, 81.68, +0.08.

Banka e Shqipërisë vazhdon të zbatojë një regjim të lirë të kursit të këmbimit, ku vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Valuta Sot Dollari Kanadez. Leku 'fundos' Paundin, forcohet Euro - Konica.al. KEMBIMI VALUTOR / KURSI I KEMBIMIT VALUTOR.

ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri.
Software engineer jobs

Leku 'fundos' Paundin, forcohet Euro - Konica.al. KEMBIMI VALUTOR / KURSI I KEMBIMIT VALUTOR.

Kurse franga zvicerane e korona daneze vazhdojnë të jenë në pozita më të forta. Banka e Shqipërisë vazhdon të zbatojë një regjim të lirë të kursit të këmbimit, ku vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Valuta Sot Dollari Kanadez.
Duhem quine tezi

Kembimi valutor dollari kanadez herlitz inventory management
sofosbuvir velpatasvir voxilaprevir
full edit mode sims 4 xbox one
medicinsk latinsk ordlista
kaizena extension

Simbol për CAD mund të shkruhet Can$. Simbol për EUR mund të shkruhet €. Dollar kanadez është i ndarë në 100 cents. Euro është i ndarë në 100 cents. Kursit të këmbimit për Dollar kanadez Ndryshimi i fundit më 16 Shkurt 2021 nga Fondi Monetar Ndërkombëtar.

Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit. Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.3 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 103.8 lekë. Paundi britanik bie në vlerën e 142.3 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 83 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 112 lekëve.

ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s

Edhe Paundi Britanik ka regjistruar një rritje prej 0.3 pikësh duke arritur në kuotën e 135.5 lekëve. Kursi i kembimit valutor sot i Lekut Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, franc, marka, Kembimi, Shkembimi Valutor sot Kursi Valutor sot. kursi i kembimit euro lek sot Kursi Kembimit Valutor Sot BURIMI: Kembimi Valutor Përditesimi i fundit : 12:24:26 04.02.2010 Lekë për njësi të monedhës së huaj Dollari Amerikan USD 100.18 +0.68 EURO EUR 138.87 -0.52 Poundi Britanik GBP 158.73 -0.38 Franga Zviceriane CHF 94.44 -0.22 Jeni Japonez (100) JPY 110.42 +0.36 Dollari Australian AUD 88.15 -0.29 Dollari Kanadez CAD 94.17 -0.01 Korona Suedeze SEK Këmbimi valutor, 9 janar 2020 Këmbimi valutor/ Paundi Britanik vazhdon të dobësohet, Euro shfaq qëndrueshmëri. Monedha e Eurozonës shfaq më në fund qëndrueshmëri ditën e sotme duke u këmbyer sërish me 122.5 lekë sikurse ditën e djeshme.

Këmbimi valutor/ Dollari vijon të humbë terren ndaj lekut, euro forcon pozitat për të tretën ditë radhazi TIRANË, 9 tetor /ATSH/- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari vijoi të humbasë terren për të dytën ditë radhazi në raport me lekun, ndryshe nga euroja që vazhdon të forcojë lehtë pozitat ndaj monedhës vendase. Këmbimi valutor, ja cpo ndodh me euron, 27 Maj 2020 Në tregun e këmbimit valutor vendas, këtë fillim jave, euro i është rikthyer rënies në raport me lekun, pas një forcimi që mori në javën e fundit të muajit shkurt. Sipas kursit zyrtar të Bankës dhe Shqipërisë, euro këmbehet sot me 124.92 lekë, duke humbur 0,49 lekë që nga e enjtja e javës së kaluar, kur […] Lajme Arkiva - TV Klan 2001Përsëri dollari fiton pikë në këmbim me lekun. Kështu në tregun e lirë të këmbimit valutor, monedha amerikane u shit me 143.6 lekë Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.3 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 103.2 lekë. Paundi britanik bie në vlerën e 142.2 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 82.8 lekë.